AB
Suspended
CR-OIL
LONG RUN CHERHILL 6-25-56-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505606W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-056-06W5/0 |
| Well Name | LONG RUN CHERHILL 6-25-56-6 |
| License Number | 0078527 |
| Key List | 0565062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-056-06W5 |
| Coordinates | 53.865864, -114.763599 |
| Borehole Coordinates | 53.865864, -114.763599 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A517 |
| Name | Long Run Exploration Ltd. |
| Address | 300 707 7th Ave. SW.., Calgary AB T2P 0Z3 |
| Telephone | (403) 261-6012 |
| Abbreviation | WESTFIRE |
| Agent Code | Limited |
| Operator | A517 |
| License Date | Oct 10, 1979 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Apr 1, 2012 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0213 |
| Pool | 0644008 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 722 m 2,367 ft |
| Surface Ground Elevation | 717 m 2,353 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |