AB
Amended License
GAS
TOURMALINE HZ HARLEY 6-25-55-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505526W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-055-26W5/2 |
| Well Name | TOURMALINE HZ HARLEY 6-25-55-26 |
| License Number | 0465980 |
| Key List | 0555262506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 01-25-055-26W5 |
| Coordinates | 53.776839, -117.718748 |
| Borehole Coordinates | 53.781051, -117.735636 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A573 |
| Name | Tourmaline Oil Corp. |
| Address | 3700, 250 - 6 Ave SW, Calgary AB T2P 3H7 |
| Telephone | (403) 266-5992 |
| Abbreviation | TOURMALINE |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Mar 31, 2014 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Nov 21, 2014 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0962 |
| Pool | 0524005 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,342 m 4,403 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,335 m 4,381 ft |
| Max TVD | 3,864 m 12,677 ft |