AB
Recertified
CR-OIL
JOURNEY ENERGY CHERHILL 6-25-55-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505506W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-055-06W5/0 |
| Well Name | JOURNEY ENERGY CHERHILL 6-25-55-6 |
| License Number | 0116082 |
| Key List | 0555062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-055-06W5 |
| Coordinates | 53.778034, -114.763621 |
| Borehole Coordinates | 53.778034, -114.763621 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2PH |
| Name | Journey Energy Inc. |
| Address | 700 - 517 10 Ave SW, Calgary AB T2R 0A8 |
| Telephone | (403) 294-1635 |
| Abbreviation | JOURNEY ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 15, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 5, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0213 |
| Pool | 0644006 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 775 m 2,542 ft |
| Surface Ground Elevation | 770 m 2,527 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |