AB
Abandoned
GAS
VH1 ALEXIS 6-25-55-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505505W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-055-05W5/2 |
| Well Name | VH1 ALEXIS 6-25-55-5 |
| License Number | 0252352 |
| Key List | 0555052506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-055-05W5 |
| Coordinates | 53.780328, -114.612691 |
| Borehole Coordinates | 53.780328, -114.612691 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8FY |
| Name | Spoke Resources Ltd. |
| Address | c/o Sproule Asset Management Limited 900, 140 - 4th Avenue SW Calgary AB T2P 3N3 |
| Telephone | (403) 689-5488 |
| Abbreviation | SPOKE |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 1, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Oct 24, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0854 |
| Pool | 0444003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 748 m 2,454 ft |
| Surface Ground Elevation | 744 m 2,441 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |