AB
Suspended
CR-BIT
AMOCO LINDBERGH 6A-25-55-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505505W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-055-05W4/2 |
| Well Name | AMOCO LINDBERGH 6A-25-55-5 |
| License Number | 0089126 |
| Key List | 0554052506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-055-05W4 |
| Coordinates | 53.777653, -110.613278 |
| Borehole Coordinates | 53.777653, -110.613278 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0262100 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Feb 23, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Sep 30, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-BIT |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | In Situ |
| Scheme Sub | Primary |
| Field | 0558 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 616 m 2,021 ft |
| Surface Ground Elevation | 613 m 2,010 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |