AB
Recertification Exempt
N/A
CREE FELDMAN IMPERIAL VOLMER 6-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505426W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-26W4/0 |
| Well Name | CREE FELDMAN IMPERIAL VOLMER 6-25 |
| License Number | 0013316 |
| Key List | 0544262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-054-26W4 |
| Coordinates | 53.692614, -113.704397 |
| Borehole Coordinates | 53.692614, -113.704397 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0T03 |
| Name | Shell Canada Limited |
| Address | Suite 4000, 500 Centre Street SE P.O Box 100 Station M, Calgary AB T2P 2H5 Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 691-3111 |
| Abbreviation | SHELL CANADA |
| Agent Code | General |
| License Date | May 3, 1957 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jun 9, 1957 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0620 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 697 m 2,286 ft |
| Surface Ground Elevation | 692 m 2,271 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |