AB
License Issued
GAS
TOURMALINE SUNDANCE 6-25-54-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505424W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-24W5/0 |
| Well Name | TOURMALINE SUNDANCE 6-25-54-24 |
| License Number | 0359993 |
| Key List | 0545242506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-054-24W5 |
| Coordinates | 53.69166, -117.407563 |
| Borehole Coordinates | 53.69166, -117.407563 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A573 |
| Name | Tourmaline Oil Corp. |
| Address | 3700, 250 - 6 Ave SW, Calgary AB T2P 3H7 |
| Telephone | (403) 266-5992 |
| Abbreviation | TOURMALINE |
| Agent Code | General |
| Operator | A573 |
| License Date | Jul 10, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jul 15, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0879 |
| Pool | 0803260 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,218 m 3,997 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,213 m 3,979 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |