AB
License Issued
GAS
PEYTO SUNDANCE 6-25-54-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505422W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-22W5/2 |
| Well Name | PEYTO SUNDANCE 6-25-54-22 |
| License Number | 0272922 |
| Key List | 0545222506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-054-22W5 |
| Coordinates | 53.691916, -117.110835 |
| Borehole Coordinates | 53.691628, -117.111117 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0YA2 |
| Name | Peyto Exploration & Development Corp. |
| Address | 300, 600 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0G5 |
| Telephone | (403) 261-6081 |
| Abbreviation | PEYTO |
| Agent Code | General |
| Operator | 0YA2 |
| License Date | Aug 23, 2002 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Nov 5, 2002 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0879 |
| Pool | 0952960 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,032 m 3,387 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,027 m 3,370 ft |
| Max TVD | 2,728 m 8,950 ft |