AB
Recertified
N/A
APL ET AL EDSON 6-25-54-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505417W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-17W5/0 |
| Well Name | APL ET AL EDSON 6-25-54-17 |
| License Number | 0125246 |
| Key List | 0545172506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-054-17W5 |
| Coordinates | 53.690658, -116.373946 |
| Borehole Coordinates | 53.690658, -116.373946 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0063 |
| Name | Murphy Oil Company Ltd. |
| Address | 4500 Bankers Hall East 855 - 2nd St SW Calgary AB T2P 4K7 |
| Telephone | (403) 294-8000 |
| Abbreviation | MURPHY |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 18, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 18, 1987 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0320 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 957 m 3,140 ft |
| Surface Ground Elevation | 953 m 3,125 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |