AB
Abandoned
N/A
I3 ENERGY BIGORAY 6-25-54-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505408W54 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-08W5/4 |
| Well Name | I3 ENERGY BIGORAY 6-25-54-8 |
| License Number | 0332874 |
| Key List | 0545082506004 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-054-08W5 |
| Coordinates | 53.693762, -115.048389 |
| Borehole Coordinates | 53.693762, -115.048389 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8HW |
| Name | Gran Tierra Canada Ltd. |
| Address | 500 Centre Street SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 265-3221 |
| Abbreviation | GTE |
| Agent Code | General |
| License Date | Jun 14, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Dec 2, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 875 m 2,871 ft |
| Surface Ground Elevation | 870 m 2,854 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |