AB
License Issued
N/A
CVE HZ C4 LIND 6-25-54-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505406W48 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-06W4/8 |
| Well Name | CVE HZ C4 LIND 6-25-54-6 |
| License Number | 0505133 |
| Key List | 0544062506008 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-36-054-06W4 |
| Coordinates | 53.703286, -110.761479 |
| Borehole Coordinates | 53.692704, -110.761136 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 20, 2022 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Oct 7, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0558 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 641 m 2,102 ft |
| Surface Ground Elevation | 638 m 2,092 ft |
| Max TVD | 602 m 1,977 ft |