AB
Suspended
N/A
HUSKY 6A LNDBRGH 6-25-54-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505404W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-04W4/0 |
| Well Name | HUSKY 6A LNDBRGH 6-25-54-4 |
| License Number | 0492084 |
| Key List | 0544042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-054-04W4 |
| Coordinates | 53.690117, -110.463135 |
| Borehole Coordinates | 53.691728, -110.462342 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 15, 2018 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Dec 12, 2018 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0558 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 594 m 1,950 ft |
| Surface Ground Elevation | 591 m 1,938 ft |
| Max TVD | 514 m 1,685 ft |