AB
Abandoned
N/A
SUNCOR CONOCO HZ CABINCK 14-26-54-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505403W62 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-054-03W6/2 |
| Well Name | SUNCOR CONOCO HZ CABINCK 14-26-54-3 |
| License Number | 0333151 |
| Key List | 0546032506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 13-26-054-03W6 |
| Coordinates | 53.697767, -118.337922 |
| Borehole Coordinates | 53.691909, -118.311604 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7H2 |
| Name | AlphaBow Energy Ltd. |
| Address | Suite 300, 708 - 11th Avenue SW, Calgary AB T2R 0E4 |
| Telephone | (587) 393-5059 |
| Abbreviation | 1994450AB |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jun 17, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Aug 28, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 1015 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,574 m 5,165 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,566 m 5,138 ft |
| Max TVD | 4,107 m 13,475 ft |