AB
Recertified
GAS
VOYAGER NORRIS 6-25-53-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505318W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-053-18W4/2 |
| Well Name | VOYAGER NORRIS 6-25-53-18 |
| License Number | 0081975 |
| Key List | 0534182506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-053-18W4 |
| Coordinates | 53.604201, -112.525864 |
| Borehole Coordinates | 53.604201, -112.525864 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5G3 |
| Name | ConocoPhillips Canada Resources Corp. |
| Address | 600 - 401 9 Ave SW PO Box 130 Stn M Calgary AB T2P 2H7 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | COPRC |
| Agent Code | General |
| License Date | Apr 2, 1980 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Oct 29, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0656 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 678 m 2,226 ft |
| Surface Ground Elevation | 675 m 2,214 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |