AB
License Issued
CR-OIL
VEI CARROT 6-25-53-14
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505314W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-053-14W5/0 |
| Well Name | VEI CARROT 6-25-53-14 |
| License Number | 0281604 |
| Key List | 0535142506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-053-14W5 |
| Coordinates | 53.605237, -115.933029 |
| Borehole Coordinates | 53.605237, -115.933029 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6FW |
| Name | Vermilion Energy Inc. |
| Address | 3500 - 520 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (403) 269-4884 |
| Abbreviation | VEI |
| Agent Code | General |
| Operator | A6FW |
| License Date | Jan 27, 2003 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Mar 13, 2003 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0196 |
| Pool | 0176032 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 900 m 2,951 ft |
| Surface Ground Elevation | 895 m 2,937 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |