AB
Recertified
N/A
ANDERSON DEWBERRY 6-25-53-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505304W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-053-04W4/0 |
| Well Name | ANDERSON DEWBERRY 6-25-53-4 |
| License Number | 0148075 |
| Key List | 0534042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-053-04W4 |
| Coordinates | 53.605838, -110.466557 |
| Borehole Coordinates | 53.605838, -110.466557 |
| Offset Area | A010 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0T65 |
| Name | Devon Aog Corporation |
| Address | 400 - 3 Avenue SW 4th Floor Canterra Tower Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 232-7100 |
| Abbreviation | DEVON AOG |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Feb 21, 1991 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 24, 1991 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0287 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 593 m 1,944 ft |
| Surface Ground Elevation | 588 m 1,930 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |