AB
Abandoned
N/A
OEI SOLOMON 6-25-52-28
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505228W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-28W5/0 |
| Well Name | OEI SOLOMON 6-25-52-28 |
| License Number | 0257385 |
| Key List | 0525282506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 02-25-052-28W5 |
| Coordinates | 53.5148, -117.989373 |
| Borehole Coordinates | 53.517984, -117.993753 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7H2 |
| Name | AlphaBow Energy Ltd. |
| Address | Suite 300, 708 - 11th Avenue SW, Calgary AB T2R 0E4 |
| Telephone | (587) 393-5059 |
| Abbreviation | 1994450AB |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jul 16, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Aug 22, 2002 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 1339 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,421 m 4,661 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,418 m 4,652 ft |
| Max TVD | 1,133 m 3,717 ft |