AB
Suspended
N/A
PEYTO ANSELL 6-25-52-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505220W54 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-20W5/4 |
| Well Name | PEYTO ANSELL 6-25-52-20 |
| License Number | 0400072 |
| Key List | 0525202506004 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 11-25-052-20W5 |
| Coordinates | 53.519899, -116.816907 |
| Borehole Coordinates | 53.518829, -116.815024 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0YA2 |
| Name | Peyto Exploration & Development Corp. |
| Address | 300, 600 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0G5 |
| Telephone | (403) 261-6081 |
| Abbreviation | PEYTO |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 25, 2008 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Apr 14, 2009 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0058 |
| Pool | 0802160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 984 m 3,230 ft |
| Surface Ground Elevation | 978 m 3,208 ft |
| Max TVD | 3,100 m 10,171 ft |