AB
Abandoned
GAS
VOYAGER ET AL BVHL 6-25-52-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505217W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-17W4/0 |
| Well Name | VOYAGER ET AL BVHL 6-25-52-17 |
| License Number | 0092765 |
| Key List | 0524172506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-052-17W4 |
| Coordinates | 53.519287, -112.374287 |
| Borehole Coordinates | 53.519287, -112.374287 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1GR |
| Name | Pine Cliff Energy Ltd. |
| Address | 850, 1015 - 4 St SW, Calgary AB T2R 1J4 |
| Telephone | (403) 269-2289 |
| Abbreviation | PINE CLIFF |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 16, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | May 24, 1995 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0490 |
| Pool | 0126008 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 685 m 2,247 ft |
| Surface Ground Elevation | 681 m 2,235 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |