AB
Recertified
N/A
ALLIED ET AL ROYAL PARK 6-25-52-16
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505216W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-16W4/0 |
| Well Name | ALLIED ET AL ROYAL PARK 6-25-52-16 |
| License Number | 0046049 |
| Key List | 0524162506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-052-16W4 |
| Coordinates | 53.516967, -112.230556 |
| Borehole Coordinates | 53.516967, -112.230556 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0P15 |
| Name | Cavalier Energy Limited |
| Address | C/O Deloitte & Touche Inc., 2400, 700 - 2 St. SW, Calgary AB T2P 0S7 |
| Telephone | (403) 269-7667 |
| Abbreviation | CAVALIER ENERG |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jun 6, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 19, 1973 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0800 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 675 m 2,213 ft |
| Surface Ground Elevation | 672 m 2,203 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |