AB
Recertification Exempt
N/A
CDNRES ET AL CARROT 6-25-52-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505213W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-13W5/0 |
| Well Name | CDNRES ET AL CARROT 6-25-52-13 |
| License Number | 0056467 |
| Key List | 0525132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-052-13W5 |
| Coordinates | 53.517092, -115.786501 |
| Borehole Coordinates | 53.517092, -115.786501 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0071 |
| Name | Canadian Reserve Oil And Gas Ltd. |
| Address | 237 - 4 Ave SW Box 2480, Station M Calgary AB T2P 3M9 |
| Telephone | (403) 237-3737 |
| Abbreviation | CDN RES O&G |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jan 6, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jan 23, 1976 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0196 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 893 m 2,931 ft |
| Surface Ground Elevation | 889 m 2,918 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |