AB
Recertified
N/A
CS SULPETRO INNISFREE 6-25-52-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505210W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-10W4/0 |
| Well Name | CS SULPETRO INNISFREE 6-25-52-10 |
| License Number | 0040579 |
| Key List | 0524102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-052-10W4 |
| Coordinates | 53.517454, -111.345978 |
| Borehole Coordinates | 53.517454, -111.345978 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6LC |
| Name | CNOOC Petroleum North America ULC |
| Address | Suite 2300, 500 Centre Street S.E., Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 699-4000 |
| Abbreviation | CNOOC |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 11, 1971 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 21, 1971 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0594 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 613 m 2,011 ft |
| Surface Ground Elevation | 611 m 2,003 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |