AB
Amended License
N/A
WLEC 8HZ 1B3 SWIMMING 6-25-52-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505207W49 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-07W4/9 |
| Well Name | WLEC 8HZ 1B3 SWIMMING 6-25-52-7 |
| License Number | 0497520 |
| Key List | 0524072506009 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-36-052-07W4 |
| Coordinates | 53.526945, -110.907355 |
| Borehole Coordinates | 53.517579, -110.906628 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7H7 |
| Name | West Lake Energy Corp. |
| Address | Suite 2900, 333 - 7th Ave SW, Calgary AB T2P 2Z1 |
| Telephone | (403) 215-2045 |
| Abbreviation | WLEC |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 23, 2020 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Mar 10, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0888 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 626 m 2,055 ft |
| Surface Ground Elevation | 622 m 2,041 ft |
| Max TVD | 563 m 1,847 ft |