AB
Abandoned
N/A
ZARGON HIGHVALE 6-25-52-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505204W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-052-04W5/0 |
| Well Name | ZARGON HIGHVALE 6-25-52-4 |
| License Number | 0383784 |
| Key List | 0525042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-052-04W5 |
| Coordinates | 53.516973, -114.460472 |
| Borehole Coordinates | 53.516973, -114.460472 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7XK |
| Name | Blue Sky Resources Ltd. |
| Address | Unit #3000, 333 - 7th Avenue SW, Calgary AB T2P 2Z1 |
| Telephone | (587) 392-1297 |
| Abbreviation | BSRL |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Oct 25, 2007 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Nov 6, 2007 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0477 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 742 m 2,434 ft |
| Surface Ground Elevation | 738 m 2,420 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |