AB
Suspended
CR-OIL
CEDAR CREEK GSPIKE 6-25-51-27
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505127W43 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-051-27W4/3 |
| Well Name | CEDAR CREEK GSPIKE 6-25-51-27 |
| License Number | 0034357 |
| Key List | 0514272506003 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-051-27W4 |
| Coordinates | 53.428995, -113.854079 |
| Borehole Coordinates | 53.428995, -113.854079 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8BA |
| Name | Maga Energy Ltd. |
| Address | (403) 860-4127 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | 900 6 Ave Sw Suite 900 Calgary AB T2P3K2 |
| Operator | A8BA |
| License Date | Jun 26, 1968 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | May 1, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0421 |
| Pool | 0658008 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 709 m 2,325 ft |
| Surface Ground Elevation | 704 m 2,311 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |