AB
Recertified
N/A
RENAISSANCE HERCULES 6-25-51-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505123W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-051-23W4/2 |
| Well Name | RENAISSANCE HERCULES 6-25-51-23 |
| License Number | 0063063 |
| Key List | 0514232506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-051-23W4 |
| Coordinates | 53.430372, -113.261487 |
| Borehole Coordinates | 53.430372, -113.261487 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0ZT1 |
| Name | Red Leaf Energy Inc. |
| Address | 1400, 202 - 6 Avenue SW, Calgary AB T2P 2R9 |
| Telephone | (403) 290-1900 |
| Abbreviation | RED LEAF |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Mar 3, 1977 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Sep 5, 1991 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0463 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 754 m 2,474 ft |
| Surface Ground Elevation | 753 m 2,469 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |