AB
Recertified
N/A
DIASHAM LUSCAR CYN-PEM 6-25-51-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505111W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-051-11W5/0 |
| Well Name | DIASHAM LUSCAR CYN-PEM 6-25-51-11 |
| License Number | 0124628 |
| Key List | 0515112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-051-11W5 |
| Coordinates | 53.432069, -115.49161 |
| Borehole Coordinates | 53.432069, -115.49161 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0AD1 |
| Name | Brae Canada Ltd. |
| Address | 1200, 525 - 8 Ave SW, Calgary AB T2P 4K7 |
| Telephone | (403) 266-6393 |
| Abbreviation | BRAE |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Nov 28, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 9, 1986 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 920 m 3,019 ft |
| Surface Ground Elevation | 916 m 3,005 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |