AB
Abandoned
N/A
SEI TOMHK 6-25-51-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505106W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-051-06W5/0 |
| Well Name | SEI TOMHK 6-25-51-6 |
| License Number | 0363981 |
| Key List | 0515062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-051-06W5 |
| Coordinates | 53.428788, -114.755047 |
| Borehole Coordinates | 53.428788, -114.755047 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0XZ4 |
| Name | Bonterra Energy Corp. |
| Address | 800, 215 - 9th Avenue SW, Calgary AB T2P 1K3 |
| Telephone | (403) 262-5307 |
| Abbreviation | BONTERRA |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 4, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 18, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0773 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 764 m 2,506 ft |
| Surface Ground Elevation | 758 m 2,488 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |