AB
Recertified
N/A
ACL LEDUC-WB 6-25-50-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505025W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-050-25W4/0 |
| Well Name | ACL LEDUC-WB 6-25-50-25 |
| License Number | 0045361 |
| Key List | 0504252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-050-25W4 |
| Coordinates | 53.344766, -113.526034 |
| Borehole Coordinates | 53.344766, -113.526034 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0AW4 |
| Name | Paramount Resources Ltd. |
| Address | Suite 4700, Bankers Hall West, 888-3rd St. SW, Calgary AB T2P 5C5 |
| Telephone | (403) 290-3600 |
| Abbreviation | PARA |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 7, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 26, 1973 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0551 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 723 m 2,372 ft |
| Surface Ground Elevation | 719 m 2,358 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |