AB
Recertified
N/A
CANOKE BIRCH 6-25-50-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505011W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-050-11W4/0 |
| Well Name | CANOKE BIRCH 6-25-50-11 |
| License Number | 0049853 |
| Key List | 0504112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-050-11W4 |
| Coordinates | 53.34029, -111.484186 |
| Borehole Coordinates | 53.34029, -111.484186 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0N95 |
| Name | Canoke Petroleum Company |
| Address | 1250, 717 - 7 Avenue S.W., Calgary AB T2P 0Z3 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | CANOKE PETRO |
| License Date | May 23, 1974 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 31, 1974 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0141 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 674 m 2,210 ft |
| Surface Ground Elevation | 671 m 2,202 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |