AB
Recertified
N/A
ARL LLOYDMINSTER 6-25-50-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062505003W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-050-03W4/0 |
| Well Name | ARL LLOYDMINSTER 6-25-50-3 |
| License Number | 0188191 |
| Key List | 0504032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-050-03W4 |
| Coordinates | 53.342056, -110.312813 |
| Borehole Coordinates | 53.342056, -110.312813 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0CW2 |
| Name | Devon ARL Corporation |
| Address | 2000 - 400 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 232-7100 |
| Abbreviation | DEVON ARL |
| Agent Code | Limited |
| License Date | May 30, 1996 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 12, 1996 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0571 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 672 m 2,206 ft |
| Surface Ground Elevation | 669 m 2,195 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |