AB
Recertified
CR-OIL
LEDUC CALMAR NO. 4 WELL
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504926W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-049-26W4/0 |
| Well Name | LEDUC CALMAR NO. 4 WELL |
| License Number | 0001901 |
| Key List | 0494262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-049-26W4 |
| Coordinates | 53.255561, -113.673531 |
| Borehole Coordinates | 53.255561, -113.673531 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0M69 |
| Name | Canadian Turbo Inc. |
| Address | 400, 630 - 4 Avenue S.W., Calgary AB T2P 0J9 |
| Telephone | (403) 294-6400 |
| Abbreviation | CANADIAN TURBO |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Aug 16, 1950 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Oct 19, 1966 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0551 |
| Pool | 0696002 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 723 m 2,373 ft |
| Surface Ground Elevation | 721 m 2,366 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |