AB
License Issued
GAS
Canlin SHAW 6-25-49-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504922W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-049-22W5/2 |
| Well Name | Canlin SHAW 6-25-49-22 |
| License Number | 0217243 |
| Key List | 0495222506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 10-25-049-22W5 |
| Coordinates | 53.258337, -117.081684 |
| Borehole Coordinates | 53.255507, -117.088525 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| Operator | A68P |
| License Date | Aug 27, 1998 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jan 1, 2002 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0838 |
| Pool | 0176003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,236 m 4,055 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,231 m 4,039 ft |
| Max TVD | 2,268 m 7,441 ft |