AB
License Issued
GAS
HUSKY MINEHEAD 6-25-49-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504919W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-049-19W5/0 |
| Well Name | HUSKY MINEHEAD 6-25-49-19 |
| License Number | 0423872 |
| Key List | 0495192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-049-19W5 |
| Coordinates | 53.254892, -116.651724 |
| Borehole Coordinates | 53.257737, -116.646565 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| Operator | A5D4 |
| License Date | Sep 24, 2010 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jul 16, 2013 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0646 |
| Pool | 0952960 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,064 m 3,492 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,058 m 3,472 ft |
| Max TVD | 2,553 m 8,376 ft |