AB
Recertification Exempt
CR-OIL
ESSO AURORA E-6-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504910W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-049-10W5/0 |
| Well Name | ESSO AURORA E-6-25 |
| License Number | 0011653 |
| Key List | 0495102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-049-10W5 |
| Coordinates | 53.25614, -115.333157 |
| Borehole Coordinates | 53.25614, -115.333157 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8HR |
| Name | Spartan Delta Corp. |
| Address | 1400, 350 - 7th Ave SW, Calgary AB T2P 3N9 |
| Telephone | (403) 265-8011 |
| Abbreviation | SPARTAN DELTA |
| Agent Code | General |
| License Date | Jun 19, 1956 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Mar 15, 1968 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0685 |
| Pool | 0176000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 953 m 3,128 ft |
| Surface Ground Elevation | 952 m 3,123 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |