AB
Abandoned
CR-OIL
INPLAY OIL PEMBINA 6-25-49-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504907W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-049-07W5/0 |
| Well Name | INPLAY OIL PEMBINA 6-25-49-7 |
| License Number | 0017938 |
| Key List | 0495072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-049-07W5 |
| Coordinates | 53.256119, -114.894458 |
| Borehole Coordinates | 53.256119, -114.894458 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6JK |
| Name | InPlay Oil Corp. |
| Address | #2000, 350 - 7th Avenue SW, Calgary AB T2P 3N9 |
| Telephone | (587) 955-9570 |
| Abbreviation | INPLAYOIL |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 13, 1959 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 27, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0685 |
| Pool | 0176000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 787 m 2,581 ft |
| Surface Ground Elevation | 783 m 2,570 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |