AB
Abandoned
N/A
ALTURA LEDUC-WB 6-25-48-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504826W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-048-26W4/0 |
| Well Name | ALTURA LEDUC-WB 6-25-48-26 |
| License Number | 0181055 |
| Key List | 0484262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-048-26W4 |
| Coordinates | 53.170025, -113.672401 |
| Borehole Coordinates | 53.170025, -113.672401 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8PH |
| Name | Tenaz Energy Corp. |
| Address | 605 5 Avenue Sw, Suite 700, Calgary AB T2P 3H5 |
| Telephone | (403) 984-5199 |
| Abbreviation | TENAZ ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 28, 1995 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 24, 2005 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0551 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 757 m 2,482 ft |
| Surface Ground Elevation | 753 m 2,469 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |