AB
Abandoned
N/A
RUSHRESOURCES BRAZR 4-25-48-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504813W53 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-048-13W5/3 |
| Well Name | RUSHRESOURCES BRAZR 4-25-48-13 |
| License Number | 0197569 |
| Key List | 0485132506003 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 04-25-048-13W5 |
| Coordinates | 53.166268, -115.776915 |
| Borehole Coordinates | 53.167077, -115.774733 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A9BK |
| Name | Rush Resources Ltd. |
| Address | Suite 800, 505 3rd St SW, Calgary AB T2P 3E6 |
| Telephone | (403) 852-0481 |
| Abbreviation | RUSHRESOURCES |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 4, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Apr 17, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0168 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 972 m 3,190 ft |
| Surface Ground Elevation | 967 m 3,171 ft |
| Max TVD | 2,659 m 8,723 ft |