AB
Suspended
CR-OIL
ROC PEMBINA 6-25-48-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504806W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-048-06W5/2 |
| Well Name | ROC PEMBINA 6-25-48-6 |
| License Number | 0098860 |
| Key List | 0485062506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-048-06W5 |
| Coordinates | 53.167888, -114.750516 |
| Borehole Coordinates | 53.167888, -114.750516 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8K9 |
| Name | Ricochet Oil Corp. |
| Address | Suite 500, 525 - 8th Ave SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 869-2047 |
| Abbreviation | ROC |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 16, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jul 17, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0134010 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 814 m 2,669 ft |
| Surface Ground Elevation | 809 m 2,655 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |