AB
License Issued
CR-OIL
PETRUS PEMBINA 6-25-48-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504802W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-048-02W5/0 |
| Well Name | PETRUS PEMBINA 6-25-48-2 |
| License Number | 0117618 |
| Key List | 0485022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-048-02W5 |
| Coordinates | 53.16729, -114.162824 |
| Borehole Coordinates | 53.16729, -114.162824 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A632 |
| Name | Petrus Resources Corp. |
| Address | Suite 1110, 240 - 4 Ave SW, Calgary AB T2P 4H4 |
| Telephone | (403) 984-4014 |
| Abbreviation | PETRUS |
| Agent Code | General |
| Operator | A632 |
| License Date | Sep 13, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Aug 3, 1995 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0801160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 800 m 2,625 ft |
| Surface Ground Elevation | 796 m 2,613 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |