AB
Amended License
N/A
RIDGEBACK PEMBINA 6-25-47-11
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504711W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-047-11W5/0 |
| Well Name | RIDGEBACK PEMBINA 6-25-47-11 |
| License Number | 0450130 |
| Key List | 0475112506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 08-26-047-11W5 |
| Coordinates | 53.080299, -115.492004 |
| Borehole Coordinates | 53.081614, -115.480423 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A83E |
| Name | Saturn Oil & Gas Inc. |
| Address | 2800, 525 - 8th Avenue SW, Calgary AB, T2P 1G1 |
| Telephone | (306) 959-9946 |
| Abbreviation | SATURNOIL |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 15, 2012 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Jan 9, 2013 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABDWHP |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 943 m 3,092 ft |
| Surface Ground Elevation | 938 m 3,076 ft |
| Max TVD | 1,850 m 6,069 ft |