AB
Suspended
WATER
PENN WEST ET AL WEST PEMB 6-25-47-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504710W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-047-10W5/0 |
| Well Name | PENN WEST ET AL WEST PEMB 6-25-47-9 |
| License Number | 0015148 |
| Key List | 0475102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-047-10W5 |
| Coordinates | 53.081552, -115.333325 |
| Borehole Coordinates | 53.081552, -115.333325 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0BP8 |
| Name | Obsidian Energy Ltd. |
| Address | 200 - 207, 9 Ave SW PO Box 1450 Stn M Calgary AB T2P 1K3 |
| Telephone | (403) 777-2500 |
| Abbreviation | OBE |
| Agent Code | General |
| Operator | A6JK |
| License Date | May 6, 1958 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Aug 1, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | WATER |
| Mode | SUSP |
| Type | INJ |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0685 |
| Pool | 0176000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 920 m 3,019 ft |
| Surface Ground Elevation | 920 m 3,019 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |