AB
Abandoned
CR-OIL
HUSKY 6A RCORS 6-25-47-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504701W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-047-01W4/0 |
| Well Name | HUSKY 6A RCORS 6-25-47-1 |
| License Number | 0313237 |
| Key List | 0474012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-047-01W4 |
| Coordinates | 53.078522, -110.019216 |
| Borehole Coordinates | 53.078522, -110.019216 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 12, 2004 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | May 4, 2023 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0787 |
| Pool | 0256001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 638 m 2,094 ft |
| Surface Ground Elevation | 635 m 2,082 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |