AB
Recertified
N/A
CORON ET AL BATTLE NORTH 6-25-46-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504620W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-046-20W4/0 |
| Well Name | CORON ET AL BATTLE NORTH 6-25-46-20 |
| License Number | 0064457 |
| Key List | 0464202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-046-20W4 |
| Coordinates | 52.993018, -112.778978 |
| Borehole Coordinates | 52.993018, -112.778978 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0W40 |
| Name | Coron Holdings Ltd |
| Address | Box 538, Turner Valley AB T0L 2A0 |
| Telephone | (403) 933-7386 |
| Abbreviation | CORON HOLD |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jun 22, 1977 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jul 8, 1977 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0998 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 750 m 2,462 ft |
| Surface Ground Elevation | 747 m 2,450 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |