AB
License Issued
GAS
CLEO ENERGY VIK-KINS 6-25-46-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504608W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-046-08W4/0 |
| Well Name | CLEO ENERGY VIK-KINS 6-25-46-8 |
| License Number | 0089172 |
| Key List | 0464082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-046-08W4 |
| Coordinates | 52.99335, -111.035799 |
| Borehole Coordinates | 52.99335, -111.035799 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7BY |
| Name | Cleo Energy Corp. |
| Address | 200, 117 8th Ave SW, Calgary AB T2P 1B4 |
| Telephone | (403) 880-2862 |
| Abbreviation | CLEO ENERGY |
| Agent Code | Limited |
| Operator | A7BY |
| License Date | Feb 24, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jul 10, 1984 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0923 |
| Pool | 0950960 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 703 m 2,306 ft |
| Surface Ground Elevation | 700 m 2,296 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |