AB
License Issued
CR-OIL
HWN PEMBINA 6-25-46-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504602W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-046-02W5/0 |
| Well Name | HWN PEMBINA 6-25-46-2 |
| License Number | 0398991 |
| Key List | 0465022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-25-046-02W5 |
| Coordinates | 52.995538, -114.158485 |
| Borehole Coordinates | 52.995538, -114.158485 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8T8 |
| Name | HWN Energy Ltd. |
| Address | Suite 1000, 207 - 9th Avenue SW, Calgary AB T2P 1K3 |
| Telephone | (403) 648-4900 |
| Abbreviation | HWN |
| Agent Code | General |
| Operator | A6JK |
| License Date | Jul 25, 2008 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 15, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0685 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 929 m 3,047 ft |
| Surface Ground Elevation | 925 m 3,034 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |