AB
Recertified
CR-OIL
ASCENSION ET AL BATLS 6-25-45-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504520W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-045-20W4/0 |
| Well Name | ASCENSION ET AL BATLS 6-25-45-20 |
| License Number | 0096703 |
| Key List | 0454202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-045-20W4 |
| Coordinates | 52.907549, -112.775885 |
| Borehole Coordinates | 52.907549, -112.775885 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0FZ1 |
| Name | Ascension Energy Corporation |
| Address | 314, 1032 Camerson Avenue SW, Calgary AB T2T 0K4 |
| Telephone | (403) 262-5250 |
| Abbreviation | ASCENSION ENGY |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jul 19, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 3, 1999 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0174 |
| Pool | 0218021 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 729 m 2,391 ft |
| Surface Ground Elevation | 725 m 2,379 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |