AB
Suspended
GAS
PEOC KILLAMN 6-25-45-15
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504515W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-045-15W4/2 |
| Well Name | PEOC KILLAMN 6-25-45-15 |
| License Number | 0346684 |
| Key List | 0454152506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-045-15W4 |
| Coordinates | 52.906623, -112.051425 |
| Borehole Coordinates | 52.906623, -112.051425 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0Z5F |
| Name | Sequoia Resources Corp. |
| Address | 3100, 111 5 Ave SW c/o Pricewaterhousecoopers Inc. Calgary AB T2P 5L3 |
| Telephone | (587) 393-5059 |
| Abbreviation | PARAMOUNT ENER. |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 22, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Sep 19, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0525 |
| Pool | 0300098 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 696 m 2,282 ft |
| Surface Ground Elevation | 692 m 2,270 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |