AB
Suspended
GAS
CVE BRAZR 6-25-45-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504513W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-045-13W5/0 |
| Well Name | CVE BRAZR 6-25-45-13 |
| License Number | 0037317 |
| Key List | 0455132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-045-13W5 |
| Coordinates | 52.905821, -115.75951 |
| Borehole Coordinates | 52.905821, -115.75951 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| Operator | A5D4 |
| License Date | Dec 3, 1969 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jun 8, 2011 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0168 |
| Pool | 0804460 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,044 m 3,425 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,039 m 3,407 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |