AB
Recertified
N/A
VOYAGER ET AL KILLAMN 6-25-45-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504513W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-045-13W4/0 |
| Well Name | VOYAGER ET AL KILLAMN 6-25-45-13 |
| License Number | 0073472 |
| Key List | 0454132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-045-13W4 |
| Coordinates | 52.905438, -111.761471 |
| Borehole Coordinates | 52.905438, -111.761471 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0J88 |
| Name | Voyager Petroleums Ltd |
| Address | (403) 260-8329 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | C/o Poco Petroleums, P.o. Box 4365, Station C Calgary AB T2P 5N2 |
| License Date | Dec 13, 1978 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 13, 1979 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0525 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 698 m 2,289 ft |
| Surface Ground Elevation | 694 m 2,277 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |